Vaše cesta: Home > faqs

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

 

Často odpovídáme na opakující se dotazy. Zde naleznete ty nejčastěji pokládané otázky a odpovědi na ně. Pokud zde nenaleznete odpověď na Vaši otázku, neváhejte nás kontaktovat. Tuto sekci budeme i nadále doplňovat.




"Jaký je rozdíl mezi leštěním a voskováním?"

 

Meguiar's leštěnky, jako jsou například Deep Crystal Step 2 Polish, Ultimate Polish a další, jsou směsí olejů, které jsou absorbovány lakem stejným způsobem, jako pokožka absorbuje hydratační krém. Leštící oleje vytváří hluboký lesk, ale nenabízí laku žádnou ochranu. Tento lesk může být zakonzervován do laku a ochráněn aplikací vosku, jako je příklad Deep Crystal Step 3 Wax, nebo další - Gold Class Wax, nebo Ultimate Wax, které kombinují velmi jemné leštění a kvalitní voskování v jednom jednoduchém kroku.

 

"Jaký je rozdíl mezi přípravky pro profesionální a běžné uživatelské použití?"

 

Produkty pro profesionály byly vyvinuty tak, aby jejich použití splňovalo náročné požadavky na kvalitu i časovou nenáročnost. Použití profi řady je často spojeno s použitím leštících strojů a vysoce odborných detailingových postupů. Neodborné použití těchto produktů může vést k poškození laku, případně nekvalitnímu výsledku.

 

Naproti tomu pro použití produktů pro běžné uživatele není třeba žádné speciální či odborné školení. Všechny tyto produkty jsou vyrobeny tak, aby si s nimi každý běžný uživatel bez problému poradil.
 

"Jak dlouho mám čekat něz budu moci stírat vosk nebo leštěnku?"

 

Všechny produkty s příměsí vosku je potřeba nechat zcela zaschnout než je budete rozlešťovat. Udělejte si zkoušku prstem ("finger test"), vosk musí být na dotek suchý a tvrdý. Většinou platí, že po cca 10 minutách (v závisloti na okolí a teplotních vlivech) je vosk připraven na finální rozleštění. Vždy se ujistěte, že vosk zcela zaschnul. Neexistuje žádná maximální doba po kterou je možno nechat vosk na vozidle, obecně ale platí, že se celý vůz podrobí aplikaci vosku a následně se stírá. 
 
Pasty, leštěnky a čističe: Tyto produkty je potřeba odstranit z karoserie ještě předtím, než zcela zaschnou. Nanášejte je po menších plochách a před přechodem na další díl karoserie rozleštěte produkt z ošetřovaného dílu.

 

"Jak dlouho mi vydrží vosk na mém vozidle?"

 

Trvanlivost voskové vrstvy je u každého vozu rozdílná a zavisí na velkém množství různých faktorů. Nedá se tak proto s určitostí říci, jak dlouho který vosk na konkrétním voze vydrží. Stáří vozu, jakému počasí je vůz vystaven, počet najetých kilometrů, jak často je vůz umýván a jakými prostředky, zda je garážován či nikoliv. Všechna označení typu "vydrží 1 rok" jsou proto velmi zavádějící.

 

Obecně platí, že na negarážovaných a často provozovaných vozech je trvanlivost ochranné voskové vrstvy menší. Také používání nekvalitních mycích prostředků může oslabovat voskovou vrstvu. Naproti tomu použití šamponů a detailerů Meguiar's voskovou vrstvu posiluje, proto se doporučuje jejich použití v nejvyšší možné míře.

 

Samostatnou kapitolou jsou přípravky určené pro použití v domácnosti, tzv. detergenty (např. Jar). tyto přípravky mají nevyvážené pH a v žádném případě nejsou vhodné pro ošetření či odmašťování jakýchkoli povrchů na voze. Kromě smývání voskové vrstvy způsobují tyto přípravky vysychání laku a dalších povrchů, což může vést k jejich mikroskopickému popraskání (stejně jako u lidské pokožky).

 

Toto jsou pouze základní informace k faktorům, které ovlivňují dobu účinnosti ochrany Vašeho vozu. Pokud máte zájem se dozvědět více, kontaktujte nás, případně navštivte naši Auto Kliniku, kde Vám sestavíme plán přímo na míru Vašeho automobilu v závislosti na Vašich podmínkách provozu.
 

"Co bych měl použít na aplikaci a rozleštění Meguiar's produktů?"

 

K nanášení Vám doporučujeme použít pěnové aplikátory Meguiar's. Jsou navrženy tak, aby vám výborně padly do ruky. Jejich houbovitý povrch navíc zabraňuje vsakování produktu a Vy tak celou dávku produktu využijete na ošetřovaný povrch. Na finální roleštění doporučujeme kvalitní balvněné mikrovlákno s vysokým TEXem, například Meguiar's Supreme Shine.

 

"Jak odstraním bílé skvrny z plastů?"

 

Použijte Meguiar's Vinyl Protectant, nechte zaschnout a poté rozleštěte čistým mikrovláknem.

 

"Co mám používat k čištění mých kol?"

 

Náš Meguairs Hot Rims je bezpečný k čistění všech druhů hliníkových disků, včetně chromových. Důležité je, aby kola byla během aplikace chladná a ve stínu. Pro velmi silné znečistěni je možno použít ve spojení s jemným Meguiar's kartáčem.

 

"Jaký je rozdíl mezi Scratch X a Paint Cleanerem?"

 

Scratch X je přípravek na odstranění škrábanců. Paint Cleaner také umí odstraňovat škrábance, ovšem jeho hlavní předností je odstraňování oxidace a nečistot z laku.

 

"Měl bych znovu aplikovat vosk po každém mytí?"

 

Ne, pokud budete používat kvalitní šampóny značky Meguair's. Jsou navrženy tak, aby důkladně odstranily špínu a nečistoty a zároveň nenarušily, ba naopak posílily ochrannou voskovou vrstu. Silnější neznačkové detergetní šampóny mohou poškodit voskovou vrstvu a výrazně tak zkrátit její trvanlivost.

 

"Jaké jsou výhody mycí rukavice?"

 

Mytí je proces, kterým se tvoří kruhové škrábance a poškození laku. Proč se to tak děje? Při použití obyčejné mycí houby zůstávají nečistoty na povrchu houby a mytím roztíráte nečistoty po povrchu laku a tím poškozujete Váš lak. Naproti tomu kvalitní mycí rukavice Meguiars dokáže nečistoty pohltit dovnitř svého vlákna a tím kontaktu nečistot s plochou karoserie zamezíte. Stejně tak pokud použijete náš mycí kbelík s ochrannou vložkou Grit Guard, který eliminuje nabírání nečistot při namáčení mycí rukavice.

 

"Kolik produktů budu potřebovat?"

 

Obecně platí, že je potřeba tolik produktů, kolik lak vyžaduje. Není dobré používat více produktů na jeden proces. Je dobré si zapamatovat, že s lakem je to podobné jako s lidskou pokožkou. Pokud si vezmete krém na ruce a aplikujete ho, pokožka ho za nějaký čas vstřebá. Pak je zbytečné použít jiný krém, aby se dostalo požadované ochrany. Proto je dobré mít na každý proces jeden produkt, ale opět je důležité, aby byl dostatečně kvalitní!

 

"Jaké jsou vhodné materiály na použivání?"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meguiar's doporučuje používat bavlněná kvalitní mikrovlákna z jeho produkce. Vyvarujte se levných

zbytků různých materiálů.

 

"Co je to clay?"

 

Jistě jste si všimli, že po umytí a usušení Vašeho vozu se po přejetí rukou karoserie setkáte s různými výstupky a nečistotami. Jsou to nečistoty které se běžně nacházejí v ovzduší a na povrch karoserie se nachytají za běžného provozu vozidla. Průmyslový spad, tér, zbytky mízy stromů, asfalt jsou nečistoty, které nelze odstranit běžným mytím. Clay je hmota, kterou se těchto nečistot bezpečně zbavíte a Váš lak bude moci opět "dýchat" a zářit. Je potřeba povrch velice důkladně lubrikovat, což Vám zajistí kterýkoli Detailer z naší řady.

 

Clay by se měl použít po umytí šamponem a důkladném osušení karoserie, ještě před leštěním a voskováním karoserie.
 

"Odstraní Scratch X mé poškození laku?"

 

Je navržen tak, aby byl co nejefektivnější v použití s ruční aplikací a odstranil lehké izolované škrábance. Pokud by byl škrábanec silnější, je vhodné vyhledat profesionála. Platí zde pomůcka, že pokud přejedete přes škrábanec nehtem a škrábanec nebudete cítit, pak byste jej měli být schopni kosmetikou Meguiar's bezpečně odstranit.

 

"Jak často mohu používat Paint Cleaner?"

 

Doporučuje se používat Paint Cleaner minimálně jednou za rok. Vyčístíte tím svůj lak a je dobré jej poté i zavoskovat.