Vaše cesta: Home > o nás

O NÁS

 


Americká firma Meguiar´s působí již více než 100 let coby renomovaný producent výrobků určených pro péči a údržbu všech povrchů. Škála produktů je skutečně široká a obsahuje od prostředků na čištění, leštění, voskování pro domácnosti, lodě, vlaky, letadla po kompletní řadu produktů pro péči o automobily. Díky mnohaletým zkušenostem se značka Meguiar´s stala zárukou vynikající kvality a oblíbenosti mezi zákazníky po celém světě. 
Co vzniklo před více jak 100 lety jako skromná laboratoř na výrobu leštidla na nábytek v garáži zakladatele Franka Meguiara, Jr., je dnes úspěšnou mezinárodní společností, jejíž vedení nyní představuje již čtvrtá generace rodiny Meguiarových. Firma Meguiar's, Inc. se stala jednou z předních společností dodávající na trh specializované produkty určené k péči o téměř všechny typy povrchů.

Brothers

 

Ani ve svých nejdivočejších snech si Barryho dědeček Frank Meguiar, Jr. nedovedl představit, že jeho první lahvička leštidla na nábytek z roku 1901 odstartuje již více než stoletou veleúspěšnou kariéru firmy. Svou první láhev leštidla dokázal vyrobit za použití ručního šlehače. Posléze, společně se svými dětmi, dokázal po nocích vyrábět dostatečné množství leštidla, aby uspokojil tehdejší poptávku a vydělal dost peněz na uspokojení základních životních potřeb rodiny.

Už od první lahvičky leštidla na nábytek byl Frank Meguiar, Jr. rozhodnutý nikdy neprodávat produkt, o kterém nebude zcela přesvědčen, že se jedná o ten nejlepší výrobek svého druhu na trhu, a do dnešního dne Meguiarovi následníci toto motto dodržují. Výsledkem jsou miliony nadšených zákazníků po celém světě. Meguiar´s popisuje tyto zákazníky jako „nadšené fanoušky“.

 

Když Frank Meguiar, Jr. v roce 1950 zemřel, jeho tři synové, kteří byli jeho obchodními partnery, převzali společnost a pozvedli jí na další úroveň. Nejstarší Maurice se stal obchodním ředitelem. Druhorozený Malcolm, Barryho otec, který zdědil po svém otci Frankovi lásku k vlastnímu chemickému vývoji produktů, vytvořil většinu výrobků. Ty firma následně uvedla na trh. Mezi jinými vytvořil vosk Meguiar´s Cleaner Wax, který se ve své době stal nejprodávanějším tekutým voskem pro automobily v Americe. Nejmladším z bratrů byl Kenneth, který si vzal na starost výrobu. Bylo to perfektní partnerství a jejich zásluhou a vedením společnost přežila i druhou, zlomovou generaci firmy Megiuar´s.

 

polish

S příchodem prvních kočárů bez koňského potahu obrátil Frank Meguiar svou pozornost na automobily. Karoserie tehdejších automobilů byly částečně zhotoveny ze dřeva, které vyžadovalo stejnou péči jako dřevěný nábytek. To byl pro Franka Meguiara snadný přechod a další otevřené pole působnosti v rozvoji jeho firmy.
Během ranných let byla leštidla a vosky Meguiar´s Mirror Glaze zamýšleny pro profesionální využití zejména výrobci a prodejci automobilů a karosárnami. Většina specializovaných lakýrníků rovněž leštila vozy svých klientů produkty firmy Meguiar´s, tím pádem byla většina aut na autosalonech ošetřena za použití profesionální řady výrobků Meguiar´s. V 60. letech se staly autosalony hitem své doby a masy lidí se nechávaly inspirovat dokonalým leskem vystavovaných vozů. Proto stále více rostl zájem o produkty Mirror Glaze firmy Meguiar´s i v řadách maloobchodníků, kteří byly dotazování, zda mají tyto leštěnky k dispozici.  Na základě narůstající poptávky nadšených fanoušků firma v roce 1973 představila řadu automobilových produktů pro běžné zákazníky.

 

Od svých počátků byla firma Meguiar´s aktivní i na poli motoristického sběratelství. Barry Meguiar to vysvětluje takto: "Jsme chlapíci, které auta doslova fascinují a měli jsme štěstí, že se z tohoto koníčku stalo také naše zaměstnání na poli vývoje a prodeje automobilových vosků. Díky tomu se naše dvě vášně nerozlučitelně propojily.“ Na 50. ročníku prestižní výstavy "Pebble Beach Concours d´Elegance", nejslavnější automobilové show na světě, 21 z 25 výherců v kategorii "Best of Class", stejně jako absolutní vítěz "Best of Show" používalo výrobky značky Meguiar´s.

 

Meguiar´s sponzoruje a organizuje více než 150 automobilových show v celých Spojených státech zaměřených na tzv. "hot rods" a "muscle cars", exotické sportovní vozy a samozřejmě také na klasické veterány. Barry se společně se svojí ženou Karen mnoha takovýchto show osobně účastní. Kromě toho se rodinná firma každoročně podílí svojí podporou na více než 1 500 akcích autoklubů. Skoro na každém automobilovém show, stejně jako i v motoristických muzeích najdete mnoho výrobků firmy Meguiar´s, které jsou s pýchou používány k údržbě a konzervaci vzácných exponátů.

man polishing car

 

Sběratelská vášeň firmy Meguiar´s se též hojně projevuje prostřednictvím médií v mnoha zemích, převážně ve Spojených státech. Program Meguiar´s On Air je vysílán v televizi, rádiu i po internetu a poskytuje prostřednictvím živých vstupů informace z nejrůznějších automobilových akcí mezinárodního rozměru. Barry Meguiar je častým spolukomentátorem programu, který je vysílán na různých rádiových stanicích. Meguiar´s On Air umožňuje milionům posluchačů se alespoň virtuálně zúčastnit velkých automobilových show. Barry je též moderátorem programu Car Crazy Radio na vlnách Talk America Radio Network a Car Crazy Television na kanálu Speedvision, kde nechává posluchače a diváky nahlédnout za oponu, mezi ikony sběratelské obce.

 

I po sto letech u potomků zakladatele firmy Megiuar´s Franka Meguiar´a stále bují stejné nadšení a zápal pro věc. Všechno se začalo před více než sto lety v garáži zakladatele firmy Franka Maguiara, když si otevřel malou laboratoř s výrobnou leštidel. Nyní se již rodinná firma Meguiar´s může pyšnit svým čtvrtým pokolením, stejně jako i stoletou tradicí, jejíž výročí oslavili v roce 2001. Meguiar´s, Inc. se stala jednou z čelních společností dodávajících na trh speciální výrobky určené k péči o všechny typy povrchů.

 

"Většina rodinných firem často končí již se svým druhým pokolením," vysvětluje Barry Meguiar, prezident a CEO Meguiar´s Inc. "A v případě, že firma toto období přečká, zpravidla se přestane dále rozvíjet. V naší rodině je od počátku hnacím motorem neobyčejné nadšení a zápal pro věc. To nám dává sílu jít stále dál a dál kupředu. Ceníme si naší společnosti mnohem více, než jen jako pouhého prostředku k vydělávání peněz, neboť v opačném případě bychom ji už dávno jistě výhodně prodali, jak to činí mnoho jiných rodinných podniků."


Na mezinárodní úrovni firma Meguiar´s rozšířila svoji centrálu do Hong Kongu a anglického Daventry a lokální kanceláře se nacházejí v Torontu, Paříži a Sydney. Meguiar´s se kromě péče o kvalitu výrobků soustavně soustřeďuje i na školení odborníků, čímž si získává respekt a obdiv výrobců automobilů prestižních značek jako např. BMW či Mercedes–Benz. Firma funguje i na poradenské bázi pro většinu hlavních výrobců automobilů a to jak v otázkách jakosti laků, tak i korigování jejich výroby a prodeje. Nutno podotknout, že Meguiar´s je často producentem výrobků určených k péči, které jsou prodávané v síti prodejen dané značky jako jejich vlastní výrobky.

bottles


Dnešní vysoce kvalitní laky vyžadují kompletní know-how zaměřené na péči, údržbu a ochranu tolik vyhledávané kvality. Meguiar´s organizuje hloubková školení v sídlech firem či pobočkách, u svých klientů, v mobilních centrech i prostřednictvím školících filmů a manuálů.

 

Technici z firmy Meguiar´s úzce spolupracují s výrobci automobilových laků, výrobci a prodejci automobilů a karosáři za účelem udržení výrobků na nejvyšší úrovni. Snaží se rovněž zaručit jejich snadné použití. V důsledku toho jsou výrobky firmy Meguiar´s zcela bezkonkurenčními na trhu.


Hlavní sídlo firmy se nachází v Irvine v Kalifornii a výroba probíhá v prostorách továrny o výměře 200 000 čtverečních stop ve městě Memphis, ve státě Tenessee. V současné době vyrábí více než 300 různých prostředků na čištění, leštění, voskování, dále pak kondicionéry a ochranné prostředky pro domácnosti, automobily, lodě, vlaky a letadla a údržbu v podstatě všech typů povrchů. Dle zásady Franka Meguiara, Jr. v sobě nese každý z výrobků příslib té nejvyšší kvality.